Znowu Parkujemy w Zonie!

Czołgiem!

26 kwietnia znowu parkowaliśmy!  Na imprezie łączącej Dekadę serwisu Stalker.pl z premierą “Drugiego brzegu” Michała Gołkowskiego – powieści osadzonej w uniwersum – bawiło się około trzystu osób! Podczas imprezy Fabryka Słów ogłosiła także dwie ważne dla każdego fana post-apokalipsy wiadomości!

Opis imprezy w streszczeniu telegraficznym:
tłum fun tłum fun fun fun soczewki miszki fun!

[singlepic id=346 w=320 h=240 float=center]

Już wchodząc do Parking Baru zostaliśmy totalnie wciągnięci przez uniwersum. W okolicy wejścia dumnie prezentowała się galeria rysunków Terminusa, autora ilustracji do “Ołowianego świtu” – pierwszej książki Michała Gołkowskiego. Fandom S.T.A.L.K.E.R.a znowu udowodnił, że jest jednym z najbardziej aktywnych i zżytych fandomów na polskiej scenie fantastycznej. Na imprezie bawiło się około trzystu stalkerów płci obojga, zarówno świeżych fanów jak i starych wyjadaczy. Imprezę poprowadził Rafał Grad z Pyta.pl – jak zwykle pozytywnie wzbogacając imprezę swoim charakterystycznym poczuciem humoru.

[singlepic id=350 w=320 h=240 float=center]

Na pierwszych dwudziestu szczęśliwców, którzy kupili “Drugi brzeg” Michała Gołkowskiego podczas eventu, czekały losy na fajne zniżki na RedZone.pl, drobne gadżety itp. Ponadto na evencie mogliście zdobyć badge Stalker.pl, naszywki Stalker.pl i kilka innych maleństw. Forumowicze Stalker.pl również mogli liczyć na upominki, w tym – kody do bety Survarium!!!

[singlepic id=347 w=320 h=240 float=center]

Wydarzenie obfitowało w epickie wręcz wiadomości – najpierw Piotr „Utak3r” Borys, współtwórca moda Lost Alpha ze stajni Dezowave, obwieścił premierę tego długo wyczekiwanego dodatku. Tutaj możecie pobrać grę wraz ze spolszczeniem. Po prezentacji builda Marcin “Trojanuch” Trojanowski oraz Krzysztof “Trikster” Śledziński – znani Wam ze  S.T.A.L.K.E.R.: Misery – zaprezentowali nowy post-apokaliptyczny projekt The Seed.


[singlepic id=348 w=320 h=240 float=center]

Ja też bawiłam się zacnie, choć tłum i ścisk zaczął mnie szybko przytłaczać. Na imprezie pojawili się fani z każdego zakątka Polski – osobiście czuję do Was wielki respekt, że zdobyliście się na męczącą podróż często z drugiego końca Polski. Zwłaszcza, że dużo osób wracało do domu jeszcze w sobotni wieczór. Mam nadzieję, że brać stalkerska dotarła bezpiecznie i bez przygód ze snorkami, juchociągami czy… pseudopsami.

[singlepic id=343 w=320 h=240 float=center]

Po części dla gamerów nastąpiły długo oczekiwane konkursy – cosplay S.T.A.L.K.E.R., Miss Zony (w którym nieopatrznie wzięłam udział), cosplay SURVARIUM i konkurs wiedzy o frakcjach. Pula nagród w konkursach wyniosła prawie 1400 złotych! Najbardziej wyczekiwany cosplay w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a JAK ZWYKLE wygrał Dymek, najwierniejszy fan postapo w Warszawie. Nagrodę główną stanowiła prawdziwa gratka – mapa “w klimacie”.

[singlepic id=353 w=320 h=240 float=center]

Dymek zachwycił wszystkich swoją kreacją snorka – przez chwilę zastanawiałam się, czy może Dymek zdążył wcześniej zdobyć na jakimś nielegalnym stalkerskim markecie przedpremierowe wydanie “Drugiego brzegu” i zainspirował się pewną historią z pierwszego rozdziału… Na niekorzyść Dymka świadczy emocjonalny “miś z Misiem” podczas ogłoszenia wyników konkursu.*

[singlepic id=354 w=320 h=240 float=center]

Gdy emocje związane z konkursami już opadły, nastąpiła kulminacja imprezy w osobach Gołkowskiego i Biedrzyckiego. Meesh zaprezentował swój nowy tytuł (plus nowe soczewki) na dobrze już znanej scenie Parking Baru. Potem na scenę dołączył Bartek “godai” Biedrzycki.

Stalker.pl i Fabryka słów nawoływali stalkerów do zabierania na imprezę swoich dziewczyn. Co prawda ja swojej dziewczyny nie zabrałam, haha, to jednak męscy przedstawiciele Wolności, Bandytów, Wolnych Stalkerów czy Monolitu dopisali razem z połowicami. Cieszy mnie, że obecne były też dziewczyny – fanki uniwersum, które tak jak ja kręciły głowami ze zdziwieniem podczas konkursu Miss, kiedy to połowice innych stalkerów przyznały się do nieznajomości gier czy książek. Chłopaki! Skoro w S.T.A.L.K.E.R.a grają także dziewczyny – a ja i inne kobiety na evencie byłyśmy tego przykładami – to co stoi na przeszkodzie zaprezentowania uniwersum swoim kobietom? Nie wiem też, co stoi na przeszkodzie organizatorom zauważenia dziewczyn w fandomie na takich samych zasadach co reszta stalkerów. Ale najważniejsze, że mimo wszystko bawiliśmy się przednio bez względów na płeć/wiek/rasę/rodzaj broni!
Na zdjęciu poniżej Miszka z żoną – najpiękniejsza para na imprezie.

[singlepic id=362 w=320 h=240 float=center]

Podczas eventu Michał Gołkowski miał…hmmm, ręce pełne roboty. Po raz pierwszy na żywo widziałam tak długą kolejkę fanów po autograf polskiego pisarza! Na szczęście Meesh jest w porządku facet i każdy chętny mógł bez problemu zagadać do pisarza, dostać autograf czy zrobić sobie razem zdjęcie. I to nie tylko podczas premiery jego książki.
[singlepic id=357 w=320 h=240 float=center]

A teraz dwie ważne wiadomośći – JESZCZE W TYM ROKU czeka nas premiera kolejnej książki Wiktora Noczkina oraz premiera debiutu literackiego Bartka Biedrzyckiego. Powieść znanego Wam twórcy komiksów będzie miała swoją premierę w październiku tego roku – a mowa tu o “Kompleksie 7215”, post – apokaliptycznej historii znad Wisły.

Podsumowując, na następną premierę książki z serii Fabryczna Zona, Fabryka Słów będzie musiała wybrać inny lokal – o wiele większy i z tańszym alkoholem.

Ave!

* 😉

**Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu Post – Apokalipsa Polska, oficjalnego patrona książki “Drugi brzeg”