TAK dla ebooków!

Popularne platformy, gdzie możecie kupować ebooki to m.in. Złote Myśli, Wydaje.pl, Virtualo.pl, Legimi.com, Woblink.com, Nexto.pl i wiele innych…

Oczywiście, znajdziecie ebooki wszystkich gatunków literatury, od poradnika jak dobrze upiec rybę, po mocną fantastykę utopijną. Na tych platformach czekają Was wirtualne kosze pełne dobrej fantastyki – od realizmu magicznego po dystopię. Znajdziecie mnóstwo romansów, obyczajówek, kryminałów. Kupicie za 0 złotych (!) horrory, które wywołają ciary na plecach! Nauczycie się języków obcych za bezcen (podręcznik w formie ebooka – ceny wahają się od 0 do 40 zł, koszt kursu liczy się w setkach i tysiącach złotych). Dostaniecie dobre przewodniki turystyczne za becen.

Wymyślony autorstwa Olafa Tumskiego, wydany na platformie Virtualo za zawrotną kwotę 6,40 to moja pierwsza propozycja na wieczorną listopadową lekturę.To historia, którą można nazwać fantastyczną groteską konsumpcji. Główna bohaterka, Rozalia, jest zmuszana przez konsumpcyjną milicję do robienia zakupów w wielkich galeriach, które pochłonęły wszelkie inne formy handlu. Pomysł na powieść jest moim zdaniem pełen potencjału i zakrawa na goombrowiczyznę nowej fali. Groteska tutaj jest jak najbardziej uzasadniona i wymagana.

Wymyślony jest dostępny w formatach epub i mobi, co mnie trochę smuci, ponieważ mój aktualny hipsterski laptop nie pociągnie programu do zmiany formatu. Czuję się, jakbym pisała do Was na maszynie. Staromodnej, jednozadaniowej, ale wygodnej maszynie do pisania.

Antologia 31.10 Księga Cieni  – Halloween po polsku, to antologia polskiego horroru, dostępna za 0 zł na stronie Virtualo.pl. Oprócz tej antologii, na stronie Virtualo za darmo możecie pobrać dwa poprzednie wydania. Antologia ta została pobrana już około 17 tysięcy razy! Biorąc pod uwagę, że w Polsce średni nakład książki drukowanej to 1 – 3 tysięcy, możemy mówić o sporym sukcesie antologii. W tak sporym nakładzie rozchodzą się w Polsce tylko największe nazwiska. W kategorii horroru, sukces 31.10 Księga Cieni możemy porównywać chyba tylko ze sprzedażą premier Stephena Kinga, króla horroru.

Pamiętnik marzeń i miłości to mocno nietypowa obyczajówka, bo jest osadzona w mocnym kontekście historycznym. Interesujemy się apokalipsą i postapokalipsą, przebieramy się za stalkerów, a przecież prawdziwa apokalipsa miała już miejsce – w 1939 roku. Kto interesuje się postapo, ten na pewno kiedyś mocno inspirował się II wojną światową, lub zacznie się bliżej przyglądać tej tematyce. Pamiętnik… to wersja romantyczna i kobieca, ale kto powiedział, że czasem nie mogę być słodka i wrażliwa? Zwłaszcza, że ostatnia historia romantyczna, jaką dałam radę się zachwycić, była wspólna walka o przetrwanie Ellen Ripley i Hicks’a w Obcym 2?

Zaczynamy zaczytany listopad!

Ave!

P.S. Jeden z autorów dwóch najlepszych antologii roku 2013 – 31.10 Księga Cieni oraz Zombiefilia , Michał Stonawski, zgodził sie na wywiad. Już niedługo publikacja!

2 komentarze do „TAK dla ebooków!

  1. O tak ! Wielkie tak dla czytników ( nie posiadam jeszcze takiego ale mam to w najbliższych planach). Aktualnie czytam książkę w formacie pdf na komputerze i choć zawsze zarzekałam się , że „zawsze tylko papier” , coraz bardziej przekonuję się do elektronicznych wersji.

Możliwość komentowania została wyłączona.