TAK dla ebooków!

b3f8a12a7003977752c7c8e427014b1a

Ważną kwestią jest czytnik – na pewno wielu z Was odrzuca pomysł jego kupna.

Mit 1 – Czytnik to drogi i nieopłacalny sprzęt, nie stać mnie na niego.

Błąd, czytniki powinni kupić właśnie Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupno nowych książek z powodu ich cen. Oczywiście, markowy sprzęt z wyższej półki jest drogi. Ale dlaczego od razu kupować Kindle’a? Ponadto, ebooki można czytać również na smartfonach, które posiada coraz więcej Polaków – nie trzeba przecież kupować od razu Iphone’a Nr Miliard.
Przykładowe ceny nowego sprzętu to między 170 a 600 zł. Tutaj możecie znaleźć odpowiedni dla Was model Fakt, sama nie wydałabym tylu pieniędzy (600 zł?Błagam) na czytnik, zwłaszcza że potem należy kupować książki.  Sama wygrałam mojego Pocketbooka, którego cena to około 300 zł.
Czytnik za 200 zł to teoretycznie tydzień pracy przeciętnego Polaka, który nie może raczej pozwolić sobie na większe wydatki.

Kupno czytnika wartego 200 zł zwraca się bardzo szybko – w internecie jest mnóstwo dobrych książek dobrych autorów, dostępnych nawet … za darmo! Kilka przykładów podaję Wam niżej, cobyście uwierzyli!

Mit 2 – Ebooki są niewygodne i wolę czytać książki w wersji papierowej.

Nie będę wcale Was przekonywać, że lepsze są książki w wersji elektronicznej, bo… sama wolę te papierowe. Jednak książka w wersji cyfrowej ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy kupować tanie i co najważniejsze dobre książki, które w papierze nie są dostępne (jak np. Antologia Zombiefilia). Po drugie, na czytniku mieszczą się setki książek – dlatego jadąc na wakacje możemy zabrać ze sobą więcej niż dwa grube tomiszcza. Po trzecie, istnieje wiele czytników – są takie, które pozbawione podświetlenia (te pracują dzięki mechanice magnesu i opiłka, ha) i nie męczą oczu sztucznym światłem. Są już takie, które podświetlają tekst, ale ich światło psuje wzrok w o wiele mniejszym stopniu niż czytanie z komputera. Po czwarte, czytnik jest mały i poręczny, waży niewiele a dzięki przeróżnym wymiarom ekranów i możliwościom dopasowywania czcionek nie martwimy się zbyt małym tekstem.

Mit 3 – Ebooki są bardzo drogie.

Fakt, wersje elektroniczne książek wydawanych przez tradycyjne domy wydawnicze mogą kosztować tyle samo lub niewiele więcej niż ich fizyczna wersja. Możemy jednak obejść ten niewygodny fakt, czytając książki mniej znanych a tańszych autorów (jak już podany przykład Zombiefilii), które często są wydawane za darmo lub półdarmo. Poza tym, wiele wirtualnych księgarni oferuje częste zniżki i promocje na książki główno nurtowe, gdzie możemy kupić konkretny tytuł przeceniony nawet o 75% wartości papierowego wydania.

Pamiętajcie – nakład ebooka nie wyczerpie się i nie będziecie musieli czekać na dodruk.

2 komentarze do „TAK dla ebooków!

  1. O tak ! Wielkie tak dla czytników ( nie posiadam jeszcze takiego ale mam to w najbliższych planach). Aktualnie czytam książkę w formacie pdf na komputerze i choć zawsze zarzekałam się , że „zawsze tylko papier” , coraz bardziej przekonuję się do elektronicznych wersji.

Możliwość komentowania została wyłączona.