Bagiński kręci aktorskiego „Wiedźmina”!

Czołem!

Ważna wiadomość dla wszystkich fanów fantastyki – powstanie nowy „Wiedźmin”!
12 godzin temu zespół Platige Image – tak, tak, Ci od Bagińskiego – przekazała wiadomość, która zelektryzowała polski fandom. To chyba najważniejsza informacja w polskim fandomie fantastycznym od dawien dawna.

Wczoraj poruszenie wywołała informacja, iż Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował listę projektów starających się o dofinansowanie, a wśród nich jest film na podstawie serii „Wiedźmin”. W nocy zaś Platige Image potwierdziło na swoim koncie na FB, że powstanie film oparty na sadze Sapkowskiego. Co więcej, będzie to fabularna pełnometrażówka.

Potwierdzamy.
Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego „Wiedźmin”, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego.
Projekt jest obecnie w fazie developmentu.

~Platige Image

Osobiście jestem ciekawa, czy PI zrobi z filmu projekt międzynarodowy i anglojęzyczny, czy też będzie to po prostu „lepszy polski Wiedźmin”. Lepszy od wersji z Żebrowskim, złotym smokiem i gulgulgulaniem potionów przed walką. Rozpoczęły się spekulacje nad możliwą obsadą aktorską – ale myślę, że internet już wybrał Madsa Mikkelsena na nowego Geralta.

Foto Filmweb.pl

wiedzmin

4 komentarze do „Bagiński kręci aktorskiego „Wiedźmina”!

  1. Wow! Ekstra wiadomość! Po 3 częściach gry i serialu doczekaliśmy się filmu!!!

  2. Najlepsza wiadomość, jaką dzisiaj czytałam. Szkoda, że zajmie im to trochę czasu. Ale z Bagińskim sukces murowany.:)

  3. Czytałam już dzisiaj o tym na jednym z blogów. Dla fanów Wiedźmina to świetna wiadomość 🙂 A recenzja Orwella na pewno się pojawi, jak tylko dostanę i przeczytam książkę 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.