Michał „Gałkowski” Gołkowski w Uważam Rze

Czołgiem!
Breaking news, łamiąca wiadomość, z ostatniej chwili!
W najnowszym numerze poczytnego czasopisma „historycznego” Uważam Rze Historia znajdziecie wywiad z Michałem Gałkowskim. Z opisu wnioskuję jednak, że chodzi chyba o Michała Gołkowskiego 😉 Okładkę numeru możecie podziwiać poniżej, co by wiedzieć, co przejrzeć w Empiku.

uwarzam rze

„Co w najnowszym „Uważam Rze Historia” znajdziecie Państwo poza tematem okładkowym? Na początek skupię się na przedstawieniu nowych autorów. Michał Gałkowski, autor i tłumacz książek osadzonych w uniwersum Stalkera, a jednocześnie pasjonat wojskowości, zdradza, dlaczego rosyjskie jednostki specjalne noszą słynne pasiaste koszulki i w jaki sposób Stalin zastraszył Europę długo przed wybuchem II wojny światowej.”
~Rafał Otoka-Frąckiewicz, Uważam Rze

Zastanawia mnie jedna rzecz – co Gołkowski mógł poczynić do Uważam Rze? I w jakim kontekście? Myślałam, że jest rusofilem… a Uważam Rze raczej im nie sprzyja. Wow! Trzeba będzie kupić ten wątpliwy tytuł – choć tekst o Sobieskim mnie zachęca do skonfrontowania moich poglądów o tej marce z obecnym wydaniem. Ponadto tekst o Polaku – Zwycięzcy daje nadzieję (miejmy nadzieję, że nie złudną) na jakiś pocieszający tekst o dumie narodowej. Takiej zdrowej, logicznej. Ciekawi, co ten Gałkowski wymodził?
Ave!