Sprawdź, jak długo przeżyjesz w świecie wiecznej zimy i wygraj nóż myśliwego!

Czołgiem!

Mam dla Was świetną wiadomość – nie tylko SQN nie przestaje promować uniwersum Patykiewicza, ale wydawnictwo wespół z Tomaszem Kreczmarem przygotowali grę paragrafową.

Trochę o uniwersum
„Dopóki nie zgasną gwiazdy” to dopracowane uniwersum postapokaliptyczne. Bogactwo świata aż prosi się o kontynuację i otwarcie uniwersum, mimo że historia opisywana w DNZG zakończyła się dość ostatecznie, wyjaśniając niektóre kwestie związane z Upadkiem i jego konsekwencjami dla ludzkości. O książce pisałam na blogu, choć intrygujące podejście do teorii Upadku (mimo że katastrofa jest teoretycznie wytłumaczona, to jednak tłumaczenie to nie jest dla mnie oczywiste) pozwala na snucie teorii dotyczących katastrofy i możliwości uratowania ludzkości.

Konkurs
10 czerwca 2015 została odpalona strona internetowa. Poza informacjami o najnowszej powieści Piotra Patykiewicza, można tam znaleźć grę paragrafową, zatytułowaną Dopóki świecą gwiazdy. Tomek Kreczmar roztacza w niej swoją wizję Upadku, czyli zdarzenia, które miało miejsce kilkaset lat przed akcją książki i zupełnie odmieniło znany świat.

Wydawnictwo SQN zachęca do przejścia gry – na jednego szczęśliwca czeka atrakcyjna nagroda w postaci klimatycznego noża wykonanego przez Konrada Radziszewskiego z Time Vehicle. W konkursie można wziąć udział do 1 lipca.

Rozgrywka polega na czytaniu kolejnych partii tekstu i podejmowaniu decyzji, którą z zaoferowanych przez autora dróg pragniesz podążyć. W zależności od Twoich wyborów, gra przeniesie Cię do odpowiedniego paragrafu. Albowiem cały tekst podzielono na kilkadziesiąt fragmentów – to właśnie tak zwane paragrafy. Na końcu każdego (no, prawie każdego) znajdują się odnośniki do kolejnych. Podejmując decyzję, którą drogą fabularnego rozwoju pragniesz podążyć, staniesz się współautorem opowieści. A twe wybory mają wpływ na akcję i losy bohatera!

Zachęcam Was gorąco do wzięcia udziału w konkursie! Lata w tym roku nie będzie… 😉
Ave

Korzystano z: informacja prasowa, Wydawnictwo SQN