Każdy rodzic kocha wszystkie swoje dzieci – Michał Gwiazda zwycięzcą Wielkiego Konkursu Strojów

Czołem!

Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu trwał trzy szalone dni. Dla mnie był o tyle szalony, że na konwent pojechaliśmy totalnie „na wariata”. Do końca nie wiadomo było, czy będzie ze mną fotograf z serwisu Post – Apokalipsa Polska, ja byłam koszmarnie chora (przez co jest tak mało zdjęć ze mną)… ale udało się! Serdecznie dziękuję moim poznańskim przyjaciołom, którym zagarnęliśmy podłogę kawalerki swoimi śpiworami i sprzętem. Dla nich, jak i dla naszych partnerów – myPhone i CupSell – wysyłam gorące uściski za pomoc w organizacji relacji z konwentu.

W sobotę odbył się finał Maskarady – Wielkiego Konkursu Strojów – oraz Gala Pyrkonu. Podczas gali zostały przyznane Identyfikatory Pyrkonu, czyli statuetki dla osób najbardziej zasłużonych dla fantastyki w ubiegłym roku. Nagroda przyznawana była po raz drugi w historii konwentu. W kategorii Literatura i Komiks zwyciężył Tomasz Kołodziejczak, najlepszym twórcą w kategorii Gry został Ignacy Trzewiczek, natomiast tytuł Promotora Fantastyki otrzymał Michał Stachyra. Pierwsze miejsce w Maskaradzie zajął Michał Gwiazda, który stworzył strój Garrusa z gry Mass Effect.

Z Michałem rozmawiałam w lipcu 2013 r. Niewiele osób go wtedy znało, a on sam korzystał z pomocy Radka Sierpkowskiego. Stworzyli duet znany jako Crafts of Two i podbili serca fanów cosplayu swoimi wykonaniami Króla Nazguli czy Iron Mana.
Muszę się przyznać, że zakręciła mi się łza w oku, kiedy dowiedziałam się o wygranej Michała. To niezwykle budujące i wzruszające, kiedy patrzę na sukcesy osób, z którymi rozmawiałam na początku ich drogi. W podobny sposób obserwuję kolejne sukcesy wydawnicze Michała Gołkowskiego (którego karierę uważnie śledzę od debiutu w postaci „Ołowianego Świtu”) czy innych wspaniałych, kreatywnych ludzi, z którymi miałam szansę poznać się podczas tworzenia bloga. Życzę im jak najlepiej i cieszę się ich sukcesami, jakby były moimi własnymi. To są ludzie, którzy maja odwagę zrobić coś dla kultury i coś dla siebie.

Pamiętam słowa Michała z naszego wywiadu, kiedy spytałam Crafts of Two o ich ulubione dzieła: „W zasadzie ciężko jest wyodrębnić jedną taką rzecz. Wiadomo, każdy rodzić kocha wszystkie swoje dzieci”. I ja tak mam, w przypadku promowanych cosplayerów, autorów, rysowników czy innych artystów. Śledzę ich poczynania i kibicuję, wszystkim równie mocno i serdecznie.

Ave!

Materiały i foto: Organizator ds. Mediów Branżowych i Promocji, Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015

Jeden komentarz do „Każdy rodzic kocha wszystkie swoje dzieci – Michał Gwiazda zwycięzcą Wielkiego Konkursu Strojów

Możliwość komentowania została wyłączona.