Jak Dukaj może pomóc w organizacji Pyrkonu 2016?

Czołem,
dostałam dzisiaj ciekawego maila od organizatorów Pyrkonu. Znalazłam w nim kilka nowinek, dotyczących zarówno Pyrkonu 2015, jak i.. edycji 2016.

Po pierwsze, Pyrkon został oficjalnie podliczony – i faktycznie, zjawiło się prawie 32 tysiące uczestników. Organizatorzy już obwołali się jednym z największych konwentów tego typu w Europie, ale czy powinniśmy im się dziwić? Mam nadzieję, że przyszłoroczny będzie jeszcze większy, stoiska jeszcze ciekawsze a wozy pancerne Fabrycznej Zony na jeszcze większym wypasie.

Po drugie, już rozpoczęto prace na kolejną edycją, co tylko potwierdza sukces tegorocznego eventu. Mam nadzieję, że znajdą się środki i pomysły na stworzenie jeszcze lepszego „polskiego ComicCon-u”, choć ten skrót myślowy nie oddaje pełni różnorodności i wspaniałej atmosfery Pyrkonu. Termin kolejnej edycji zostanie podany na social mediach kownentu, dlatego polecam obserwowanie oficjalnego profilu Festiwalu na Facebooku.

Na koniec – najważniejszy jak dotąd news w kontekście Pyrkon2016:

Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć przyszłoroczny Pyrkon, portal Allegro we współpracy z organizatorami przygotował licytację jedynych w swoim rodzaju figurek pomalowanych między innymi przez Jacka Dukaja czy Tomka Bagińskiego. Dochód z tych aukcji przeznaczony zostanie na organizację Pyrkonu 2016. Aukcje dostępne są na stronie charytatywni.allegro.pl.

Figurki są całkiem nieźle zaprojektowane, choć obawiam się, że nie są ruchome – a w przypadku figurek mechów to spory minus. Na plus jednak jest ich unikalność. Dla kolekcjonerów to świetna okazja do poszerzenia swoich zbiorów, ponieważ istnieją tylko 4 takie figurki. Poniżej wrzucam Wam video z malowania, gdzie możecie lepiej przyjrzeć się mechom ze „Starości Aksolotla”.

https://www.youtube.com/watch?v=Y5FoBa0NgpA

Ave!