Antologia komiksu postapokaliptycznego JUŻ JEST!

Czołem!

Dobiega końca 15 maja, czyli dzień oficjalnej premiery „Postapo: antologia”, antologii komiksowej, której jestem patronką. Od dzisiaj będę pokazywać Wam wybrane plansze (polubcie mój profil na FB, żeby być na bieżąco), a jutro wpadnę na Komiksową Warszawę. Relacja z Komiksowej Warszawy, jak również z Targów Książki sensu stricto, pojawi się na blogu i na FB.

W antologii znajdziemy prace m.in. Joanny Karpowicz (która skradła moje serce Anubisem i słowami „Jestem malarzem – nerdem i nie boję się do tego przyznać. Statki kosmiczne, niezidentyfikowane obiekty latające, wielkie mechy / roboty – to wszystko można znaleźć na moich płótnach”), Mateusza Skutnika (autor mojego ukochanego „Blakiego”) czy Grzegorza Pawlaka. Sądząc po nazwiskach autorów antologii, możemy się spodziewać kawałka solidnego komiksu!

Pomysł na antologię nie pojawił się ot tak. „Postapo: Nienormalna normalność” i „Postapo: Najpierw słychać grzmoty” to komiksy poprzedzające antologię. Z ich twórcami, Danielem Gizickim i Krzysztofem Małeckim, możecie spotkać się podczas wspomnianego już festiwalu Komiksowa Warszawa. Polecam Wam od razu kupić wszystkie trzy albumy, jeżeli nie mieliście jeszcze styczności z „Postapo”. To także nienajgorszy sposób na rozpoczęcie przygody z komiksem postapokaliptycznym – zwłaszcza teraz, kiedy poziom „Żywych trupów” spada na łeb, na szyję.

Ave!

P.S. Ilustracja wpisu – Joanna Karpowicz