Stalkerski larp na Cytadeli. Szybki wywiad z Miszą

Czołem,
W związku z moimi ostatnimi problemami ze zdrowiem i nawałem obowiązków nie mogłam od razu wrzucić wywiadów z konwentu Cytadela (Twierdza Modlin k. Warszawy). Uprzejmie ogłaszam,  mea culpa, obiecuję poprawę.

Z Michałem Gołkowskim pogawędziliśmy chwilę w sobotę o poranku – ja tuż przed spotkaniem autorskim z Marcinem Przybyłkiem, które prowadziłam, a Misza na chwilę przed rozpoczęciem stalkerskiego larpu,w wiosce stalkerów. Larp organizowany był przez Fabrykę Słów dla uczestników pierwszego zlotu Fabrycznej Zony.

Misza, kiedy się zaczyna stalkerski larp?
Larp zaczyna się dosłownie za pół godzinki, gdy wszystko będzie gotowe. Organizatorzy są na miejscu, niedługo będzie briefing w barze. W obozie stalkerskim wygląda na to, że ekipa jest już w pełnej gotowości. Zdążyliśmy się rano przebiec, słoneczko praży – będzie zacnie.

Foto: Grupa Ocalałych

Pisałeś scenariusz…
Powiedzmy, że uczestniczyłem w nakreśleniu jego głównych ram fabularnych. Starałem się, żeby był jak najfajniejszy. Mam  nadzieję, że jak to zazwyczaj w bajkach bywa, czynnik ludzki wszystkiego nie zepsuje [śmiech].

Czy scenariusz to nowa historia, czy ma związek z Twoimi książkami?
Historia jest nowa, natomiast jest częściowo oparta na motywach z książek [Fabrycznej Zony, dop. DT]. Nie będę za wiele zdradzał, bo tutaj ludzie nas podsłuchują. Jeżeli ktoś wnikliwie czytał i będzie mu się chciało zagłębić w fabułę [larpu], trochę połączyć wątki, to będzie w stanie znaleźć kilka ciekawych motywów pobocznych.

[W tle stalkerzy krzyczą: Andżela, Andżela!]

Co czeka uczestników larpa? Widziałam interesujące artefakty…
Z tego, co się słyszę, powinny być sporo zombie, powinny być artefakty. Na pewno jest waluta z nominałami autorów z Fabryki Słów. Wydawnictwo się przyłożyło, także wydaje mi się, że będzie fajna impreza.

Larp będzie trwał  cały dzień?
Plan jest taki, że lapr trwa cały dzień. Startujemy o 10:00, kończymy 24:00. W tym słońcu mam nadzieję, że uczestnicy dotrwają do zmroku.

Wzięliście udział w stalkerskim larpie na Cytadeli? Dajcie znać w komentarzach, podeślijcie swoje foty i podzielcie się wrażeniami z konwentu. Wszystkich fanów postapo zapraszam również na zlot fanów uniwersum Metro2033, który odbędzie się w dniach 23 i 24 czerwca w Warszawie,.

Ave!