Powstaje film na podstawie „Thorgal’a”! Szukają aktorek do roli wojowniczek!

 Czołem!

Dzisiejszy dzień zaczął się jakoś tak niezwykle miło. Wstałam wyspana, w tramwaju nr 17 było miejsce siedzące, kanapka ze sklepu o dziwo smaczna a kawa (też o dziwo) mało chemiczna w smaku. Praca jakoś tak szybko leci, a w fantastyce… same „łamiące wiadomości”, i to z kategorii tych pozytywnych. Bo jak inaczej niż szaleńczym okrzykiem radości powitać nowinę, że grupa profesjonalnych cosplayerek kręci film na podstawie wybitnego komiksu? I to w dodatku o kobietach – wojowniczkach?

Na stronie wydarzenia organizatorki umieściły dzisiaj ogłoszenie o naborze aktorek i statystów:

Marzymy o tym żeby stworzyć armię pięknych, dzikich i groźnych kobiet!
Kręcimy film o przygodach Kriss de Valnor, postaci z komiksu Thorgal.
Jest to fanowski projekt realizowany non-profit przez Siostry Bui i grupę szalonych przyjaciół. Produkcja dostała wsparcie twórców komiksu – wspaniałej Rodziny Rosińskich.
Potrzebujemy energii niesamowitych kobiet żeby stworzyć wyjątkowy film!!!

Siostry Bui to duet artystyczny sióstr. Julia Bui Ngoc i Mai Bui Ngoc stworzyły już kilkanaście prac wideo, spektakli teatralnych oraz filmów krótkometrażowych – wszystkie na najwyższym poziomie. Mimo młodego wieku – Julia ma 30, a Mai 33 lata – są już artystkami dojrzałymi. Skończyły prestiżowe warszawskie uczelnie (Julia ASP, Mai Politechikę).

Najbliższe zdjęcia mamy w poniedziałek 13 października. Nagrywamy sceny pojmania Kriss przez okrutną Valdemenę i jej wojowniczki.

Spotkanie przygotowujemy w ten piątek 10 padżdziernika na Mariensztacie. Widzimy się o 18.00 w miłej i cudnej atmosferze, przy winku, świecach i pełni księżyca 😉
Więcej szczegółów odnośnie zdjęć w piątek na spotkaniu.

Z ostatniej chwili!
Organizatorki na swoim fanpage’u podziękowały za liczne zgłoszenia. W przeciągu kilku godzin zgłosiło się ponad 150 osób!

DZIEWCZYNY! ZGŁOSIŁO SIĘ WAS TAK DUŻO ŻE ZAMIAST MAŁEJ ARMII MAMY ARMIĘ GODNĄ MORDORU Wszystkich niestety nie damy rady zaprosić do tej sceny, ale to nie nasze ostatnie zdjęcia w tym projekcie. Ze szczegółami odezwie się do Was LADACO – zobaczymy kto może bardziej, a kto mniej. Te z Was, które nie wezmą udziału w najbliższych zdjęciach zaprosimy na kolejne dni zdjęciowe! BARDZO DZIĘKUJEMY WAM ZA SUPER ENERGIĘ!!!

Obejmuję projekt patronatem i zamierzam wspierać go, ile sił starczy!
Ave!