Inne

Postapożądania, czyli postapokalipsa z USA

2. Postapo, w którym laski strzelajom z karabinuf

 Keary Taylor – The Eden Trilogy

Trylogia – ptfu! – Edenu krąży wokół historii Eve i jej walki z technologią TorBane, tworzącą pierwszych pół – cyborgów. Mieszkająca na kolonii Eden Eve, jak to zwykle robią bohaterowie przygodowego sci fi, poszukuje prawdy. O torBane, o cyborgach, o czasach sprzed Ewolucji, o swoim pochodzeniu, takie tam… Wydawca reklamuje książkę jako połączenie Terminatora z The Walking Dead. Hmmm?

Wciąż szukam dobrych pozycji, gdzie dziewczyny są badass’ami. Mam dość komiksów, gdzie jeśli panna jest inteligentna i umie przyłożyć w zęby, to koniecznie naparza w obcisłym kostiumie (God, why?). Bez romansu również się nie obejdzie. Jak autor jest feministą, to zrobi z takiej bohaterki lesbijkę. Jezu, na jakim ja świecie żyję… Czy tak trudno o fajną babkę – komandosa? Ghost in the Shell się nie liczy, bo [SPOILER ALERT] bohaterka zmienia swe sztuczne ciało na męskie. W końcu cyborgi nie mają płci.

Właśnie dlatego chętnie przeczytałabym przynajmniej pierwszy tom trylogii – żeby przekonać się, czy Eve jest badass’em, czy tylko fajnie wygląda z bronią.

the-eden-trilogy