Gwałty na konwentach – ciąg dalszy.

Czołem!

Czuję się już coraz bardziej zmęczona walką z trollami, które na czyjejś krzywdzie próbują zdobyć tzw. fejm. Rozumiem, że można mieć bardzo czarne poczucie humoru. Rozumiem, że niektóre osoby wolą polować na czarownice, w strachu że ktoś ich niesłusznie oskarży o gwałt i macanie – w końcu nie wszyscy musimy myśleć trzeźwo i racjonalnie, prawda? Nie rozumiem jednak, dlaczego powstają kolejne strony niemal propagujące gwałt i przemoc na tle seksualnym, a Facebook nic z tym nie robi.

Gwałty na konwentach tak się reklamują:

Szukasz kogoś do spędzenia miłych chwil na konwencie? Napisz do nas ogłoszenie, a my je opublikujemy. Fanpage ma charakter humorystyczny

Po pierwsze, chciałabym Was uczulić na różnicę pomiędzy erotyką a obleśnym porno. Są strony „z cyckami”, gdzie zamieszczane są prace erotyczne i jednocześnie estetyczne. Tak samo są strony typu spotted, które są zabawne i ironiczne lub – zgodnie z pierwotnym założeniem – pomagają w znalezieniu randki. Nie rozumiem jednak humorystycznego propagowania takich treści, jak poniższa (zamieszczam screen, żeby nie było, że sobie coś wymyśliłam).

14# anonimowy chłopak

„Pozdrawiam. Szukam małych dziewczynek które zechcą ze mną spedzić miło czas na konwentach wiek najlepiej 13-17 lat. ~Synapse”

gnk

Jesteśmy dorosłymi, racjonalnymi ludźmi – przykro mi, ale jeżeli skończyłeś już Czytelniku wiek lat trzynastu, to obowiązuje Cię używanie mózgu i branie za siebie odpowiedzialności. Myślę, że jako członkowie fandomu powinniśmy zdecydowanie potępić wszelkie akty agresji podczas konwentów, również przemocy na tle seksualnym. Fantaści, czy chcecie być postrzegani nie jako twórcy i fani literatury, filmu czy gry, ale jak zboczeńcy i kryminaliści?! Czy chcemy, aby środowisko fantastów spotkało to, co środowisko kibiców futbolu – żebyśmy zaczęli być kojarzeni głównie negatywnie?

Serdecznie proszę ekipę strony „Gwałty na konwentach” o usunięcie strony lub zmianę jej charakteru poprzez: zmianę nazwy chociażby na „Spotted konwenty”, intensyfikację przesiewu wpisów zamieszczanych na FB i zaprzestanie reklamowania gwałtów. Gwałt nigdy nie powinien być kojarzony pozytywnie!

Ponadto pozdrawiam ekipę Facebook’a, która okazuje totalny brak wrażliwości na krzywdę wielu molestowanych osób podczas konwentów i nie usuwa podobnych treści. Życzę Wam PR – owego piekła.

Ave!