Goethe-Institut zbada fenomen science fiction

Czołgiem!

„Nie z tej ziemi” – taką nazwę nosi najnowszy cykl tematyczny Goethe-Institut. Od października do grudnia wszyscy fani science fiction będą mogli wziąć udział w wykładach, pokazach filmowych i rozmowach poświęconych właśnie fantastyce naukowej. Wstęp wolny.

Po powodzeniu „Zielonego Miasta“, które miało na celu zwiększenie świadomości o funkcjonowaniu zieleni w przestrzeni miejskiej, warszawski Goethe-Institut rusza z kolejną strefą tematyczną. Od października do grudnia Instytut skupi się na badaniu fenomenu science fiction, prezentując program „Nie z tej ziemi“. – Od wszech czasów wizje przyszłości zmuszają do refleksji nad teraźniejszością, nad nami samymi i otaczającym nas światem. Świetnym tego przykładem jest twórczość Stanisława Lema, ale także wielu innych współczesnych pisarzy – nie tylko polskich, ale i niemieckich – mówi dyrektor Goethe-Institut, Georg Blochmann.

Wszyscy zainteresowani tematem fantastyki naukowej będą mogli wziąć udział w wykładach, pokazach filmowych oraz rozmowach dotyczących między innymi przyszłości naszych miast czy sztucznych języków. Każde z wydarzeń odbywać się będzie w piątek w Bibliotece Goethe-Institut (ul. Chmielna 13A), która z tej okazji zmieniła swoje wnętrze i zyskała kosmiczny charakter. Wśród najbliższych atrakcji znajdą się:

  • 14 października, godz. 19:30 – pokaz filmu „Świat na drucie” (1973) w reż. Rainera Wernera Fassbindera,

     www.facebook.com/events/1609527236007536/

  • 21 października, godz. 18:00 – Klingoński dla początkujących” – wprowadzenie do języka science fiction,

     www.facebook.com/events/604661319721494/

  • 28 października, godz. 19:30 – pokaz serialu „Raumpatrouille Orion” (1966), odcinki 1-4.

     www.facebook.com/events/861092827324104/

Program wszystkich wydarzeń dostępny jest pod adresem: www.goethe.de/ins/pl/

Ave!

Źródło: materiały prasowe